۰۹۱۲۲۱۶۷۸۷۵
۰۹۱۲۲۱۶۷۸۷۵

دوره ی نقاهت ابدومینوپلاستی

افرادی که متقاضی عمل ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم هستند، فرم و سایز شکمی یکسانی نداشته

و به همین دلیل روند جراحی و در بهبودی این عمل برای هر فرد با دیگری متفاوت است

از این عوامل می توان به مهارت جراح، وسعت عمل، میزان بافت برداشته شده، تایپ بدنی بیمار، سلامت عمومی و جنس پوست اشاره کرد.
سن بیمار هم از عوامل مهم بر این مدت زمان است.
بیمار باید این فرصت را برای بدن فراهم کند تا بازسازی شده و به حالت عادی بازگردد.
ممکن است بیمار چند ساعت پس از عمل مرخص شود که این مسئله توسط جراح مشخص می‌ شود. دوره نقاهت عمل ابدومینوپلاستی با توجه به فاکتورهایی که ذکر شد،
ممکن است بین 2 هفته تا 2 ماه باشد. 

افرادی که تغییرات گسترده در ناحیه شکم انجام می دهند مدت زمان بیشتر برای بهبودی کامل لازم دارند.

نقاهت ابدومینوپلاستی

مقدار استراحت مورد نیاز بعد از ابدومینوپلاستی چقدر است؟

مقدار استراحت بعد از عمل ابدومینوپلاستی به دلیل ماهیت تهاجمی این عمل مقداری از سایر روش های پیکرتراشی بیشتر است. به دلیل برش های نسبتا طولانی و اهمیت فشار نیاوردن بر این برش ها بهتر است بین 7 تا 10 روز در منزل استراحت داشت. البته این به معنی استراحت مطلق در تخت نیست و فرد می تواند بعد از 5 روز در منزل به آرامی قدم بزند تا خون به درستی در بدن گردش داشته باشد. بعد از این تاریخ و بهبود نسبی زخم ها می توان فعالیت های آرام خارج از منزل را نیز آغاز کرد. توصیه می شود اگر قصد انجام این جراحی را دارید و شاغل هستید، برای حداکثر دو هفته از محل کار مرخصی بگیرید تا با خیال راحت دوره نقاهت جراحی زیبایی شکم خود را طی کنید.

چند روز بعد از ابدومینوپلاستی می توان سر کار رفت؟

زمان دقیق بازگشت به کار بعد از ابدومینوپلاستی به طور دقیق مشخص نیست و وابسته به ماهیت شغلی، حجم عمل و آمادگی بدن برای ریکاوری است. اگر شغل شما نیاز به سر پا ایستادن و تحرک زیادی دارد باید زمان بیشتری را در نظر بگیرید. اگر شغل پشت میزی دارید می توانید با رعایت نکات خاصی زودتر از موعد به محل کار خود بازگردید. در صورت استفاده از درن آبکشی باید حتما قبل از بازگشت به محل کار، این درن ها توسط پزشک برداشته شود.

تغذیه مناسب در دوران نقاهت ابدومینوپلاستی

تغذیه و رژِیم غذایی مناسب و رسیدن انواع مواد معدنی و مغذی به بدن می تواند دوره نقاهت عمل ابدومینوپلاستی را تسریع و نتایج بهتری حاصل کند. به این منظور باید به نکات خاصی توجه داشته باشید. مصرف آب به مقدار کافی از مهم ترین نکات است و می تواند بهبودی را سریع تر کند. مکمل زینک در التیام زخم ها بسیار موثر است و در مواد غذایی مانند گوشت به وفور یافت می شود. مصرف انواع ویتامین ها مانند E و K باید در برنامه قرار گیرد. میوه های طبیعی و آب آنها مانند آناناس هم تاثیر بسیار زیادی در کاهش التهاب و بهبودی دارند.

دوران نقاهت عمل مینی ابدو چقدر است؟

دوره نقاهت عمل مینی ابدومینوپلاستی به دلیل حجم کمتر جراحی کوتاه تر است. برش های ایجاد شده در این عمل کوتاه تر بوده و بافت برداشته شده هم کمتر است. همچنین در مینی لیفت شکم عضلات دیواره شکمی مورد جراحی قرار نمی گیرد. همه این موارد باعث می شود تا روند بهبودی بعد از این عمل سریع تر از حالت کامل باشد. با 4 تا 7 روز استراحت و رعایت می توان دوره نقاهت عمل مینی ابدومینوپلاستی را طی کرد.

شما عزیزان میتونید از طریق صفحه اینستاگرام پیگیر اخبار و اطلاعیه های ما باشید

برای مشاهده نمونه عمل های قبل و بعد گزینه زیر را کلیک نمایید
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes