۰۹۱۲۲۱۶۷۸۷۵
۰۹۱۲۲۱۶۷۸۷۵

ساختار

پستان از بافت چربی و بافت غددی تشکیل شده است که توسط پوست احاطه شده اند و روی عضله جدار قفسه سینه قرار میگیرد. گاهی کمبود بافت سینه باعث سایز کوچک آن میشود که در بعضی از بانوان ممکن است احساس ناخوشایندی ایجاد کند. در این موارد بواسطه افزایش سایز سینه با پروتز پستان احساس اعتماد به نفس و رضایت بیشتری در فرد ایجاد میشود.
در حال حاضر پروتزهای مورد استفاده از جنس سیلیکون هستند و ممکن است روی عضله جدار قفسه سینه یا زیر آن قرار گیرد. قبل از جراحی پزشک در مورد سایز و شکل پروتز مورد استفاده با شما صحبت می‌کند و در صورت نیاز سونوگرافی یا ماموگرافی و بررسیهای اولیه انجام میشود

جراحی پروتز سینه:

 

خانم‌ها برای رفع مشکلات مختلفی از جراحی سینه استفاده می‌کنن

مشکلات ظاهری سینه‌ها از طریق جراحی پروتز سینه برطرف می‌شه

با استفاده از این جراحی می‌توان سینه‌ها را بزرگ‌تر کرد و به آن‌ها فرم داد.

پروتز سینه یک بافت مصنوعی که برای اصلاح فرم و شکل سینه‌ها یا حجم دهی به آن‌ها استفاده می‌شه

 پروتز ممکن است به شکل‌های مختلف و با استفاده از ترکیبات مختلفی ساخته شود

ترکیباتی که با بدن انسان سازگار هستند و در صورت قرار گرفتن در بدن به آن آسیبی وارد نمی‌کنند. پروتز سینه با استفاده از جراحی وارد بدن شخص می‌شود و به زیباتر شدن سینه‌های او کمک می‌کنه

پروتز سینه باعث خوش‌فرم و زیباتر شدن سینه‌ها می‌شه. به همین دلیل اعتمادبه‌نفس خانم‌ها را افزایش می‌ده و باعث تناسب‌اندام آن‌ها خواهد شد.

این جراحی ماندگاری طولانی دارد و پروتزهای مورداستفاده در آن کاملا با ساختار بدن سازگار هستند. به همین دلیل امکان ایجاد حساسیت یا به خطر افتادن سلامت بافت‌های سینه بعد از جراحی بسیار کم است.

نتایج پروتز سینه کاملا طبیعی و افراد مختلف با استفاده از آن سینه‌هایی خوش‌فرم و جذاب خواهند داشت.

لیفت سینه

از لیفت سینه برای بالا بردن سینه‌های افتاده استفاده می‌شود. روشی کم‌تهاجم است، که برای رفع افتادگی سینه و سفت شدن پوست در این ناحیه کاربرد دارد. نتیجه لیفتینگ سینه، سینه‌هایی با شکل و فرم مطلوب است. لیفت سینه از طریق روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است و هرساله تقاضا برای این عمل زیبایی افزایش می‌یابد.

با استفاده از لیفتینگ می‌توان افتادگی سینه‌ها را کاهش داده تا نوک سینه در موقعیت بالاتری قرار بگیرد. حتی برخی افراد تمایل دارند، در حین عمل لیفت سینه اندازه آرئول‌ها (ناحیه تیره اطراف نوک سینه) را کاهش داده تا با فرم جدید سینه‌ها متناسب شوند.

دلایل افتادگی سینه

با افزایش سن سینه‌ها دچار افتادگی می‌شود و حالت سفتی و فرم مناسب خود را از دست می‌دهند. دلایل افتادگی سینه متفاوت است. برخی از دلایل اصلی آن شامل موارد زیر است:
• بارداری: در سینه رباط‌هایی به نام لیگامان کوپر وجود دارد، که باعث بالا ماندن سینه‌ها می‌شوند. در دوران بارداری با پر شدن و سنگین شدن سینه‌ها این رباط‌ها کشیده ‌می‌شوند. این کشش بعد از بارداری باعث افتادگی سینه‌ها می‌شود. فرقی ندارد، پس از بارداری، شیردهی داشته باشید یا نه. در هر صورت مقداری افتادگی در سینه‌ها اتفاق می‌افتد.
• نوسانات وزن: تغییر در وزن می‌تواند باعث کشش در پوست سینه شود و در نتیجه سینه‌ها حالت ارتجاعی خود را از دست بدهند.
• گرانش زمین: با گذشت زمان جاذبه زمین باعث کشیدگی در سینه‌ها و افتادگی در رباط‌های سینه می‌شود. این موضوع با افزایش سن کاملا طبیعی است

انواع روش لیفت سینه

لیفت سینه به دو روش جراحی و غیرجراحی انجام می‌شود. لیفت سینه به روش جراحی (ماستوپکسی) پوست اضافی را از بین برده و با رفع افتادگی سینه باعث سفت شدن سینه می‌شود. البته بسیاری از بیماران روش‌های غیرجراحی را به دلیل کمتر بودن عوارض و دوره نقاهت انتخاب می‌کنند. در روش‌های بالا کشیدن سینه بدون جراحی هیچ برشی روی سینه ایجاد نمی‌شود و نیازی به بیهوشی نیست. بدون شک روش‌های غیرجراحی ایمن‌تر بوده و عوارض بسیار کمتری دارند. برای انتخاب بهترین روش لیفت سینه حتما با متخصص پوست با تجربه‌ای مشاوره داشته و انتظارات خود از عمل زیبایی با او در میان بگذارید

لیفت سینه با جراحی (ماستوپکسی)

جراحی لیفت سینه یا ماستوپکسی با از بین بردن پوست اظافی و سفت کردن بافت اطراف سینه به تغییر شکل و بالا رفتن سینه‌ها کمک می‌کند. این روش در سراسر جهان محبوب است. در آمریکا از سال ۲۰۰۰ تا به امروز تقاضا برای جراحی لیفت سینه ۷۰% افزایش یافته است. لیفتینگ سینه باعث می‌شود، ظاهر سینه‌ها جوان‌تر دیده شود. افتادگی سینه‌ها می‌تواند به دلایل مختلفی مثل بارداری، شیردهی، نوسانات وزن، افزایش سن یا وراثت اتفاق بیافتد.
جراحی لیفتینگ سینه در بیمارستان یا مرکز جراحی به صورت سرپایی انجام می‌شود. در برخی مواقع با بی‌حسی موضعی می‌توان عمل را انجام داد. اما در مواردی بیهوشی عمومی توصیه می‌شود.مراحل لیفت سینه به تکنیک جراح برای لیفت بستگی دارد. تکنیک‌های مورد استفاده در جراحی لیفت متنوع است. در این تکنیک‌ها محل برش متفاوت است. ممکن است، برش در اطراف آرئول‌ها (ناحیه تیره اطراف نوک سینه) یا به صورت افقی در امتداد سینه ایجاد شود. معمولا جراحی سینه دو تا سه ساعت زمان می‌برد و می‌توان پس از آن به خانه رفت

ماموپلاستی

جراحی لیفت سینه یا ماستوپکسی با از بین بردن پوست اظافی و سفت کردن بافت اطراف سینه به

ماموپلاستی یک عمل جراحی زیبایی برای خانم‌ها است که به منظور تغییر حجم سینه‌ها و زیباتر کردن آن‌ها انجام می‌شود. هدف از انجام این عمل تنها زیبایی و تناسب اندام نیست، این عمل را می‌توان با اهداف درمانی و به منظور تقارن در سینه‌ها یا برطرف کردن درد گردن و شانه‌ها انجام داد.

در بعضی موارد بزرگ بودن سینه‌ها باعث اختلال در خواب یا انجام فعالیت‌های روزانه و حرکت‌های ورزشی می‌شود. به همین دلیل افراد تمایل دارند که سینه‌های خود را کوچک‌تر کنند. عمل ماموپلاستی می‌تواند به کمک بانوانی بیاید که به دلایل ظاهری، پزشکی یا روانی از حجم سینه‌های خود راضی نیستند و دوست دارند سینه‌هایی خوش‌فرم‌تر و اندامی زیباتر داشته باشند.
چه کسانی می‌توانند ماموپلاستی را انجام دهند ؟
خانم‌های زیادی هستند که از بزرگی سینه‌ها و درد ناشی از آن‌ها شکایت می‌کنند. معمولا سینه‌های بزرگ به گردن و شانه فشار زیادی وارد می‌کند و باعث ایجاد درد و ناراحتی در آن‌ها می‌شود. به‌علاوه در فصل‌های گرم سال تعرق ناحیه زیر سینه باعث عرق‌سوز شدن و ایجاد زخم در این ناحیه می‌شود

تغییر شکل و بالا رفتن سینه‌ها کمک می‌کند. این روش در سراسر جهان محبوب است. در آمریکا از سال ۲۰۰۰ تا به امروز تقاضا برای جراحی لیفت سینه ۷۰% افزایش یافته است. لیفتینگ سینه باعث می‌شود، ظاهر سینه‌ها جوان‌تر دیده شود. افتادگی سینه‌ها می‌تواند به دلایل مختلفی مثل بارداری، شیردهی، نوسانات وزن، افزایش سن یا وراثت اتفاق بیافتد.
جراحی لیفتینگ سینه در بیمارستان یا مرکز جراحی به صورت سرپایی انجام می‌شود. در برخی مواقع با بی‌حسی موضعی می‌توان عمل را انجام داد. اما در مواردی بیهوشی عمومی توصیه می‌شود.مراحل لیفت سینه به تکنیک جراح برای لیفت بستگی دارد. تکنیک‌های مورد استفاده در جراحی لیفت متنوع است. در این تکنیک‌ها محل برش متفاوت است. ممکن است، برش در اطراف آرئول‌ها (ناحیه تیره اطراف نوک سینه) یا به صورت افقی در امتداد سینه ایجاد شود. معمولا جراحی سینه دو تا سه ساعت زمان می‌برد و می‌توان پس از آن به خانه رفت

انواع ماموپلاستی چیست ؟

ماموپلاستی دو نوع دارد
• افزایشی ( افزاینده )
• کاهشی ( کاهنده )
ماموپلاستی افزایشی
در نوع افزایشی ، بزرگ نمودن سایز سینه ها و افزایش حجم سینه به کمک جاگذاری پروتز سینه صورت می پذیرد.
چه افرادی کاندید مناسبی برای عمل ماموپلاستی افزایشی هستند ؟
• خانم هایی که سایز سینه آن ها ، متناسب با چهارچوب بدن شان نبوده و در قیاس با سایر اندام شان دارای اندازه ای کوچک تر می باشد.
• خانم هایی که به دلیل رژیم های لاغری و کاهش وزن دچار آرتروفی شده و بافت سینه شان تحلیل رفته است.
• بانوانی که به دلیل درمان سرطان سینه ، قسمتی از بافت سینه یا تمامی بافت سینه خود را از دست داده اند.
• افرادی که از زمان تولد و به دلیل نقص مادرزادی ، دچار مشکل عدم زیبایی در سینه هایشان هستند ؛ به طور مثال در سایز سینه های آن ها تناسب وجود ندارد.
کلیه افراد فوق می توانند با انجام جراحی افزایشی و جاگذاری پروتز؛ عدم تناسب اندام شان که مبتنی بر کوچک بودن سایز سینه است را رفع نمایند

شما عزیزان میتونید از طریق صفحه اینستاگرام پیگیر اخبار و اطلاعیه های ما باشید

برای مشاهده نمونه عمل های قبل و بعد گزینه زیر را کلیک نمایید
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes